Atsevišķa mājas lapa mobilo ierīču lietotājiem

Lūk, 3 risinājumi, lai iegūtu mobilajām ierīcēm draudzīgu mājas lapu:

  1. Atsevišķa mājas lapa mobilo ierīču lietotājiem
  2. Adaptīvais dizains
  3. Responsīvais dizains

Kā solīts šeit, tuvāk aplūkojam pirmo risinājumu!

Atsevišķa mājas lapa viedierīcēm

Papildus tradicionālai mājas lapai, tiek veidota vēl viena lapa, kas domāta viedtālruņu lietotājiem. Šādas lapas dažkārt izmanto m. subdomēnu. Tiek servēts atšķirīgs HTML pie atsevišķiem URL.

Atsevišķas mājas lapas plusi

Ar speciālu lapu, kas paredzēta tikai mobilo ierīču lietotājiem, var panākt, ka samazinās datu patēriņš un mājas lapa mobilajā tālrunī ielādējas ātrāk, nekā apskatot tradicionālu, ne-responsīvu tīmekļa vietni.

Viedtālruņu lietotāju ērtību dēļ var arī ierobežot vietnes funkcionalitāti, tāpēc uz mazā ekrāna reizēm nav redzams tas pats saturs, kas uz lielā ekrāna.

Atsevišķas mobilās mājas lapas piemērs: m.tvnet.lv, ko var aplūkot no mobilā telefona.

Atsevišķas mājas lapas mīnusi

Atsevišķu mājas lapu izstrāde, uzturēšana un attīstīšana rada papildus darbu un papildus izmaksas. Ja vien nav sevišķi daudz resursu un īpašas vajadzības pēc atsevišķas lapas mobilo tālruņu lietotājiem, tiek rekomendēts izvairīties no šīs mājas lapas izstrādes.

Vienmēr būs jāparedz budžets abu – tradicionālās un mobilās tīmekļa vietnes menedžēšanai. Turklāt abu mājas lapu uzturēšana var pasliktināt abu lapu reitingu Google meklētājprogrammā, kā arī radīt problēmas ar satura dublēšanos.

UZZINI, VAI TAVA MĀJAS LAPA IR DRAUDZĪGA MOBILAJĀM IERĪCĒM

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu