Internets & tā ātrums

Internets ir publiski pieejama savstarpēji saslēgtu datortīklu sistēma, kas pieejama visā pasaulē.

Sākotnēji internets bija paredzēts automātiskai informācijas līdzdalīšanai zinātnieku vidū universitātēs un institūtos visā pasaulē. Bet vēlāk notika interneta komercializācija. Jau līdz 1996. gadam lielākai daļai uzņēmēju kļuva pašsaprotams, ka klātbūtne internetā ir obligāta. 

Interneta nozīme

Interneta galvenā nozīme ir tāda, ka tas dod iespēju viegli saņemt un nosūtīt datus, kā arī viegli iegūt un publicēt informāciju interneta mājas lapās, sasniedzot lielu auditoriju bez ievērojamām izmaksām.

Kopš ir pieejams internets, cilvēki var brīvāk izvēlēties darba laiku un vietu, iepirkties tiešsaistē jeb online, kā arī sazināties ar domubiedriem jebkurā vietā, kur pieejams interneta pieslēgums.

Tā ir liela priekšrocība, ka iespējams iegādāties preces no veikaliem visā pasaulē, sēžot savās mājas vai ofisā pie datora nevis fiziski apmeklējot katru veikalu.

Mobilā interneta priekšrocības

Kopš pieejams arī mobilais internets, dzīve ir kļuvusi vēl ērtāka. Mūsdienās katram viedtālruņa un planšetes lietotājam ir pieejams internets, neskatoties uz to, ka ierīcei var būt salīdzinoši maza izmēra ekrāns. Caur mobilo ierīci cilvēks var izmantot internetu ne tikai mājās vai ofisā, bet arī restorānā, transportā vai atrodoties pie dabas.

Apmēram puse Latvijas iedzīvotāju izmanto mobilo internetu.

Kas ir interneta ātrums

Interneta ātrums ir datu pārraides ātrums, ko mēra ar izsūtīto vai saņemto datu apjomu sekundē.

Savukārt sarunvalodā ar interneta ātrumu bieži izprot ātrumu, ar kādu iespējams izmantot kādu interneta resursu, piemēram, mājas lapu. Bet ne vienmēr datu pārraides ātrums ir galvenais mājas lapas izmantošanas ātrumu ietekmējošais faktors.

Tīmekļa vietnes izmantošanas ātrumu ietekmē vietnes servera jauda un noslodze, piemēram, vienlaicīgo apmeklētāju daudzums. Mājas lapas izmantošanas ātrums tiešā veidā izriet no servera interneta pieslēguma ātruma, lapas apmeklētāja interneta pieslēguma ātruma, kā arī no interneta tīkla noslodzes konkrētajā brīdī visos tīkla punktos, kas savieno mājas lapas apmeklētāju ar pašu lapu.

Interneta ātruma nozīme

Vēsturiski ir izveidojusies labā prakse mājas lapu izvietot tajā pašā valstī vai reģionā, kur atrodas potenciālie lapas lietotāji, maksimāli samazinot ātrumu ietekmējošos starpposmus.

Latvijā interneta ātrums ir viens no ātrākajiem pasaulē, kas ļauj mums izmantot arī ārzemju mājas lapas ar salīdzinoši augstu ātrumu, kas bieži ir tikpat ātrs kā vietējām lapām.

Mājas lapa var būt pārbagāta ar informāciju, skaisti noformēta un funkcionāla, bet, ja tā būs lēna, tad neapmierinātie apmeklētāji var izvēlēties citu – līdzvērtīgu, bet ātrāku mājas lapu, kā arī meklētājserveri, piemēram, Google šo lapu var novērtēt zemāk.

Kvalitatīva mājas lapa noteikti ir ātra!

Pārbaudi šeit sava interneta pieslēguma ātrumu

Lai pārbaudītu interneta pieslēguma ātrumu ir ērti izmantot šo mājas lapu, kas nosaka datu pārraides ātrumu starp Tavu datoru un Tevis izvēlētu interneta pieslēguma punktu no pasaules kartes.

 

Doties uz Sešu Kaķu bloga sākumu

 

Kontakti
Uz mājas lapas sākumu