Vai ir vērts rakstīt pareizi

Uztraukumam nav pamata, tas ir nekaitīgs bruņurupucis ar izbāztu mēli! Mēle dažreiz ir sinonīms valodai. Dažreiz nav.

Kā zināms no mūsdienu dzīves gudrībām, tad vīrietim pietiek nosūtīt sievietei vienu īsziņu bez gramatikas kļūdām, lai viņu savaldzinātu. Un runā, ka pat latviešu valodas skolotāji, labojot skolēnu mājas darbus, lamājas krieviski.

Šis laiks ir bēdīgi slavens ar pareizas latviešu valodas neievērošanu. Pat žurnālisti regulāri pieļauj kļūdas, kur nu vēl parasti mirstīgie, kuriem nav laika pārlasīt 4.klases gramatikas grāmatu vai Faustu Raiņa tulkojumā.

Ja apkārtējā vide ir piesātināta ar valodas kļūdām, tad arī izglītots cilvēks, kurš labi zina, kā runāt un rakstīt pareizi, ar laiku sāk šaubīties par savām zināšanām un pievienojas kopējai valodas kļūdu straumei.

Praktisks piemērs par pareizrakstības nozīmi

Mārketinga eksperts Igors Manns savā grāmatā par bezbudžeta mārketingu apraksta viņam zināmu gadījumu, kad nenotika miljonu vērts darījums. Kāpēc ?

Klients atrada 3 kļūdas līgumam pievienotajā specifikācijā, kas tika aizsūtīta apstiprināšanai! Un Klientam radās jautājums – ja jau specifikācijā viņi kļūdījās 3 reizes, tad cik reižu viņi kļūdīsies vēlāk ? Tā nu darījums tika atcelts.

Pareizs valodas lietojums vēl joprojām liecina par augstu kultūras un profesionalitātes līmeni, kā arī rada patīkamu un harmonisku iespaidu. Savukārt, ja klients redz, ka Tavā mājaslapā ir daudz kļūdu, viņš var nodomāt, ka Tavi sniegtie pakalpojumi, visticamāk, arī būs kļūdaini.

Nezinu, kā ir pareizi

Tas nekas. Pieredzējuši valodnieki saka, ka reizēm kļūdās ikkatrs. Tavu kļūdu novēršanai varbūt pietiks, ja pārlasīsi dažus likumus Latviešu valodas aģentūras mājaslapā.

Vai varbūt viss ir labojams ar pāris telefona zvaniem aģentūrai. Šeit norādīti arī kontakti konsultācijām valodas jautājumos: 67225879, konsultacija@valoda.lv

Ja ar Latviešu valodas aģentūras palīdzību nav gana, tad pirms zemas kvalitātes teksta publicēšanas savā mājaslapā labāk sazinies ar Sešiem Kaķiem!

Mēs piedāvājam pilnveidot Tavu tekstu atbilstoši pareizrakstības normām un SEO principiem. Mājaslapas teksta pilnveide vai izveide

Kā raksta Seši Kaķi ?

Sešiem Kaķiem trakoti patīk gramatika un interpunkcija, tomēr arī viņi ir tikai cilvēki, un katrs cilvēks (vai kaķis) reizēm pieļauj kādu kļūdu. Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Cenšamies ievērot likumības un aicinām arī citus runāt un rakstīt pareizi.

Balsojam par veselīgu līdzsvaru starp vienaldzību un paranoju pareizrakstības likumu ievērošanā. Pārlieku lieka centība noved pie tā, ka sāk darboties sabotējošie Mērfija likumi un cilvēks, drošs paliek drošs, sāk, likt, komatus, pārāk, bieži.

Ievērojamākais 20.gadsimta zinātnieks Alberts Einšteins domāja, ka, ievērojot pilnīgi visus likumus, pazūd gan vērtīgas personības iezīmes, gan ģēnija gars un iedvesma. Ja reiz Alberts Einšteins nevergoja likumiem, tad arī mēs reizēm atļaujamies nelielas atkāpes.

Piemēram, skaitļus labprāt rakstām ar cipariem un listes elementiem neliekam pieturzīmes, jo tā ir pārskatāmi. Nelietojam arī pēdiņas par labu teksta pārskatāmībai. Jautājuma zīmi teikuma beigās speciāli atdalām ar atstarpi. Angļu valodas terminus bieži lietojam netulkotus un iezīmētus slīprakstā.

Ja augstākā atzīme latviešu valodas stundā nāk komplektā ar samulsušu lasītāju, tad mēs apzināti izvēlamies mazliet zemāku atzīmi latviešu valodā, bet iegūstam skaidri saprotamu tekstu. Ja nepieciešams, varam uz mirkli apslāpēt savu radošo personību un ievērot itin visus likumus.

Katram, kurš nevēlēšanos rakstīt gramatiski pareizi pamato ar argumentu, ka te jau nav nekāda latviešu valodas stunda, ir risks satikt ķirurgu, kurš operācijas laikā domās, kāpēc gan precīzi griezt un šūt, te jau nav nekādi šūšanas kursi!

Kontakti
Uz mājaslapas sākumu