Vai Tava mājas lapa ir draudzīga mobilajām ierīcēm

Pārbaudi šeit, vai Tavas mājas lapas dizains ir mobile-friendly

Cerams, Tu ieraudzīji atbildes tekstu – This page is mobile-friendly. Tavi klienti noteikti ir pateicīgi par to, ka mājas lapu iespējams lietot no viedierīces. Bet tas vēl nav viss…

  1. Ja Tava mājas lapa ir mobile-friendly, tas nenozīmē, ka tai ir responsīvs dizains. Varbūt Tavu lapu bez responsīvā dizaina ir iespējams apskatīt no viedtālruņa, bet vēl vieglāk un ērtāk tas būtu izdarāms, ja būtu responsīvais dizains.
  2. Ja Tava lapa ir mobile-friendly, tas negarantē, ka viss ir perfekti. Dažreiz ir vērts pilnveidot arī tādu mājas lapu, kura Google ātrajā testā atzīta par mobilajiem draudzīgu.

Ja saņemta atbilde – Page is not mobile friendly, tad Google uzreiz sniedz pāris rekomendācijas, kas jāuzlabo.

Piemēram, varbūt mājas lapas tekstam ir pārāk maza izmēra burti, ko grūti lasīt uz neliela ekrāna. Varbūt elementi, uz kuriem var noklišķināt, atrodas pārāk tuvu viens otram. Tādējādi ar datora peli klikšķināt ir viegli, bet no viedtālruņa trāpīt uz pogām ir izaicinājums.

Vai Tavai mājas lapai ir responsīvais dizains ?

Responsīvā dizaina esamību var noteikt, pakāpeniski samazinot interneta pārlūkprogrammas logu un pavērojot, kā uzvedas tīmekļa vietne.

Mājas lapa ar responsīvo dizainu mainīsies un pielāgosies dažādiem pārlūkprogrammas loga izmēriem, un teksts vienmēr būs labi salasāms. Jāpatur prātā, ka mājas lapas ir paredzētas dažāda lieluma ekrāniem nevis lietotājiem, kuri speciāli samazina savu lielo ekrānu testa nolūkos. Tāpēc, apzināti staipot pārlūkprogrammas logu, ir iespējamas neprecizitātes.

Uz mazākajiem ekrāniem lielās izvēlnes plašais izklājums parasti pazūd, tomēr visa izvēlne vēl joprojām ir pieejama.

Responsīvais dizains nodrošina to, ka mājas lapu ne tikai ir iespējams apskatīt uz dažāda lieluma ekrāniem, bet arī to, ka mājas lapu lietot ir ļoti ērti un ka tā izskatās pievilcīgi un harmoniski uz dažāda lieluma ekrāniem.

 

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu