Diskutējams vizītkartes tipa mājas lapas piemērs

Kur būtu problēma attēlā redzamajai vizītkartes tipa mājas lapai ?

Varbūt kāds nojauš, kur varētu rasties problēma, ja tā būtu īsta tīmekļa vietne nevis tikai bildīte ar vizītkartes tipa lapas fragmentu ?

Esam internetā redzējuši šādas lapas, bet pēc būtības tās nav īstas mājas lapas, bet gan attēli ar tekstu. Reizēm uz šīs bildes ar tekstu var pat uzklikšķināt un it kā nospiest pogas.

Nepatīk Googlei & neērti lietotājiem

Vai Tev ir gadījies, ka vēlies nokopēt kādu mājas lapā redzamu telefona numuru, bet tekstu nav iespējams iezīmēt ? Tas ir neērti un kaitinoši.

Lai panāktu īpaši skaistus un netipiskus mājas lapu dizainus, dažreiz mēdz upurēt funkcionalitāti par labu dizaina vajadzībām. Šajā piemērā teksts ir veidots kā bildes daļa, lai būtu smukāk. Tāpēc tehniski tā ir bilde nevis teksts, un bildē redzamo tekstu nevar iezīmēt vai nokopēt. Šāda rīcība ir pretēja meklētājprogrammas Google rekomendācijām.

Kādreiz šādu kontaktinformāciju vai jebkādu tekstu, kas veidots kā bildes daļa, atlika tikai pārrakstīt ar roku vai labākajā gadījumā noglabāt visu bildi savā datorā. Savukārt tagad radošs mājas lapas apmeklētājs nepieciešamos datus var nofotografēt ar savu viedtālruni vai saglabāt kā ekrānšāviņu jeb screenshot. Tomēr ne visi to iedomātos un ne visiem tas liktos ērti. Turklāt tas nemaina faktu, ka telefona numurs ir jāpārraksta pašam.

Teksts kā bildes daļa nepatīk arī Google meklētājprogrammai. Google šo tekstu neredzētu un ignorētu šādus teksta fragmentus, neparādot tos meklēšanas rezultātos. Lai Google meklētājprogrammai ļautu ieraudzīt tekstu, kas ir bildes daļa, obligāti jālieto alternatīvais teksts jeb Alt text.

Izvēlies funkcionālu & patīkamu mājas lapu

Seši Kaķi piedāvā 3 vizītkartes tipa mājas lapas ar unikāliem, bet vienkāršiem dizainiem:


Vizītkartes tipa lapa nav priekš Tevis ? Izvēlies tradicionālu mājas lapu

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu