Maksas fotoBanku saraksts

Tavā rīcībā ir vairākas maksas fotoBankas, kur var atrast savai mājas lapai piemērotāko fotogrāfiju vai vektorgrafikas attēlu un citus materiālus. Šajā ierakstā uzskaitīti tikai daži resursi.

Ir jāievēro katras fotoBankas mājas lapā publicētie attēlu izmantošanas noteikumi!

Ir dažas fotoBankas, kurās var lietot atslēgvārdus latviešu valodā, tomēr lielākas iespējas atrast meklēto ir tiem, kuri lieto atslēgvārdus arī angliski. Vairākās fotoBankās vajadzīga lietotāja reģistrācija.

Veicot iegādi, jāpārliecinās, vai norādītais fotogrāfijas lielums pikseļos ir pietiekams Tavam iecerētajam mērķim. Ja fotogrāfija kalpo kā mājas lapas dizaina daļa, piemēram – fons, tad tai jābūt vismaz 1920 pikseļus platai.

Runājot par fotogrāfiju cenām, uzreiz jāprecizē, ka visur parasti pārdod tikai fotogrāfiju izmantošanas tiesības nevis pašas fotogrāfijas! Viena un tā paša attēla izmantošanas tiesības varēs nopirkt arī citi.

Jābūt vērīgam, jo lētākā norādītā cena parasti nav izdevīga attiecībā pret lejupielādējamo attēlu skaitu. Savukārt neticami izdevīga cena par 1 mēnesi, visticamāk, ir spēkā tikai tad, ja maksā uzreiz par 12 mēnešiem.

Lūdzam ievērot, ka šeit publicētā informācija laika gaitā var novecot vai pilnveidoties. Palīdzi mums uzlabot šo sarakstu! Paldies jau iepriekš.

Kad un kā izmantot fotoBankas

Alfabētiski

123rf

Lētākā cena – 39 $ par vairākām fotogrāfijām. Maksājot 159 $ / mēnesī, katru mēnesi iespējams iegūt 780 attēlus.

Alamy

Lētākā cena par iespēju izmantot foto mājas lapā –  29.99 €. Nav nepieciešams reģistrēties.

BigStockPhoto

Lētākā cena – 35 $. Maksājot 99 $ / mēnesī, iespējams lejupielādēt  300 attēlus.

CanStockPhoto

Lētākā cena – 9 $. Maksājot 99 $ / mēnesī, iespējams lejupielādēt  300 attēlus.

DreamsTime

Lētākā cena – 14.97 € par maksimums 11 attēliem. Maksājot 162 – 180 € / mēnesī, katru mēnesi iespējams iegūt 750 attēlus. Pieejami arī bezmaksas foto, kuru lietošanas gadījumā jāliek atsauce ar saitēm uz fotogrāfijas autora vārdu un Dreamstime.

Failiem

Informācija latviešu valodā, dažādu autoru darbi. Ir iespējams meklēt pēc atslēgas vārdiem latviešu valodā, bet tikai katra autora darbu mapē atsevišķi nevis kopīgā meklētājā.

FotoBanka

Pieejami tikai dažu un tikai Latvijas fotogrāfu darbi. Atslēgvārdi fotogrāfiju meklēšanai ir ne tikai angļu, bet arī latviešu valodā.

FotoLatvija

Latvijas dabas skati. Lai iegādātos liela izmērā fotogrāfijas, jāraksta e-pasts vietnes saimniekam.

Fotolia

Lētākā cena – 14 € par dažām fotogrāfijām. Savukārt, maksājot 20 € / mēnesī, iespējams lejupielādēt 5 – 10 attēlus.

Fotorobs

Iespējams meklēt pēc atslēgvārdiem latviešu valodā, arī informācija par licencēm un citiem noteikumiem pieejama latviski. Salīdzinot ar ārzemju bankām, mazāks pieejamo attēlu skaits. Cenas 3 – 25 €. 

FreeDigitalPhotos

Lētākā cena par nelielu foto 3 $. Pavisam maza izmēra foto pieejamas par brīvu, bet jābūt klāt atsaucei ar fotogrāfijas autora vārdu un avotu – FreeDigitalPhotos.

GraphicStock

Lētākā cena – 79 $ par iespēju lejuplādēt neierobežoti daudz foto mēneša laikā.

iStockPhoto

Lētākā cena – 24 €. Maksājot 190 € / mēnesī, var lejupielādēt 50 attēlus.

Mana Latvija

Nav norādītas cenas. Lai veiktu iegādi, jāzvana vai jāraksta lapas saimniekam.

Matton

Daļa informācijas ir pieejama latviešu valodā, taču atslēgvārdi fotogrāfiju meklēšanai jāievada angļu valodā tāpat kā citās fotoBankās.

PhotoRiga

Informācija latviešu valodā, 6000 augstas kvalitātes fotogrāfijas no Rīgas, Latvijas un Eiropas – pilsētu ainavas, dabas skati, skaistas ēkas un arhitektūra. Iespēja meklēt pēc atslēgvārdiem latviešu valodā. Iegādājoties 1 – 5 fotoattēlus, cena par vienu ir 1 – 9 € (iepriekšējā cena 5 – 10 €). Savukārt, iegādājoties vairāk kā 50 fotogrāfijas, cena par vienu tikai 1 – 5 €.

Redzēt

18384 fotogrāfijas. Cenas no 1,30 € līdz 14,00 €, bet maza izmēra bildes ir par brīvu! Iespējams meklēt pēc atslēgvārdiem latviešu valodā. Lai iegādātos fotogrāfiju, jāraksta e-pasts fotoBankas saimniekam.

SkatKartes

Dažādās Latvijas vietās fotografēti skati. Bilžu iegādei drukas kvalitātē, sadarbībai vai reklāmas nolūkiem jāsazinās ar lapas saimnieku. Atļauts lejuplādēt un brīvi izmantot nekomerciāliem nolūkiem. 

ShutterStock

Lētākā cena – 39 € par 5 attēliem. Maksājot 199 € / mēnesī, katru mēnesi iespējams iegūt 750 attēlus.

 

Labprāt palīdzēsim ar foto izvēli & iegādi!

Kontakti
Uz mājas lapas sākumu


Lasi arī par bezmaksas fotoBankām