Kad & kā izmantot fotoBankas

Ceļā uz mājas lapu ar skaistām fotogrāfijām, vislabāk būtu izmantot fotogrāfa pakalpojumus, nodrošinot augstāku kvalitāti, piemērotākus attēlus un vienota stila ieturēšanu. Nav vērts pasūtīt skaistu mājas lapu, ja Tu plāno tajā publicēt nekvalitatīvas fotogrāfijas.

Mūsdienās klienti bieži sagaida ne tikai augstas kvalitātes foto, bet arī iespēju produkta detaļas aplūkot vairākkārtīgā palielinājumā un izpētīt produkta foto, grozot pa 360 grādiem.

Reizēm interneta veikalu saimnieki tehniski it kā piedāvā iespēju palielināt foto, bet tā kā visas fotogrāfijas ir ņemtas no ražotājiem vai salasītas no konkurentu vietnēm, tad tās ir salīdzinoši maza izmēra un nedod iespēju preci apskatīt tādā palielinājumā, kas klientam ļautu labāk iztēloties tekstūru un sīkas detaļas.

Jāņem vērā, ka fotoBanku piedāvājums un citi risinājumi, kas neiesaista speciāli pieaicināta fotogrāfa sniegumu, parasti nepretendē uz kvalitātes virsotnēm.

Kuros gadījumos izvēlēties fotoBankas

Ja Tu neplāno sadarboties ar fotogrāfu, jo neesi paredzējis lielus resursus, lai sagādātu fotogrāfijas savai mājas lapai vai citam projektam, tad Tev atliek izvēlēties attēlus no fotoBanku plašā piedāvājuma.

Profesionāls attēls no fotoBankas būs kvalitatīvāks nekā bildīte, ko kāds pavirši uzņēmis ar mobilo telefonu. Jā, jaunajiem mobilajiem telefoniem ir salīdzinoši labākas iebūvētās fotokameras, tomēr tas šeit sevišķi nepalīdz. Ļoti reti izdodas iegūt perfektu bildi ar mobilo telefonu, jo visbiežāk ir nepietiekams apgaismojums. Taču, fotografējot produktus mājas lapai vai interneta veikalam, apgaismojums ir vitāli svarīgs!

Ir tāds patiess teiciens – ja jebkurš cilvēks ar fotoaparātu rokās ir lielisks fotogrāfs, tad arī jebkurš cilvēks ar skalpeli rokās ir lielisks ķirurgs.

Turklāt amatieru bildes parasti nav apstrādātas īpašās datorprogrammās. Tās izskatās blāvas, izplūdušas vai graudainas, ar traucējošiem elementiem fonā un citiem defektiem. Šādu materiālu izmantošana rada neprofesionālu iespaidu.

Klientiem rodas aizdomas – ja šis uzņēmums nespēj sagādāt pat labu produkta fotogrāfiju, vai tas spēs nodrošināt labu produktu !?

Kā izmantot fotoBankas

FotoBankās atrodami tūkstoši un miljoni bilžu, starp kurām Tu, visticamāk, atradīsi sev vēlamo fotogrāfiju. Turklāt tādu, kura būs kvalitatīvi apstrādāta un pietiekami liela izmēra. Vērtējot izmēru, uzreiz pārliecinies, vai norādītais fotogrāfijas lielums pikseļos ir pietiekams Tavam iecerētajam mērķim. Ja fotogrāfija kalpo kā mājas lapas dizaina daļa, piemēram – fons, tad tai jābūt vismaz 1920 pikseļus platai.

FotoBankas piedāvā samērīgas cenas, taču jāņem vērā, ka visur parasti pārdod tikai fotogrāfiju izmantošanas tiesības nevis pašas fotogrāfijas! Tu neiegūsti ne īpašumtiesības, ne tiesības fotogrāfijas pārdot tālāk. Tu drīksti tās izmantot savā projektā, un bieži ar to ir pietiekami. Viena un tā paša attēla izmantošanas tiesības varēs nopirkt arī citi.

Izmantot fotoBankas ir daudz lētāk nekā algot fotogrāfu, tomēr izvērtējot fotoBanku piedāvājumu, jābūt vērīgam. Lētākā norādītā cena parasti nav izdevīga attiecībā pret lejupielādējamo attēlu skaitu. Savukārt neticami izdevīga cena par 1 mēnesi, visticamāk, ir spēkā tikai tad, ja maksā uzreiz par 12 mēnešiem.

Katram fotogrāfam ir savs stils, tāpēc, izvēloties dažādu fotogrāfu darbus vienai mājas lapai, var gadīties, ka gala rezultātā viss izskatās raibs, trūkst konsekvences un nav vienota stila. Turklāt katrs objekts tiek fotografēts atšķirīgā apgaismojumā, un divas fotogrāfijas ar vienu un to pašu objektu var izskatīties atšķirīgas kā diena pret nakti.

Lai novērstu šādu nekonsekvenci, iesakām fotoBanku piedāvājumā identificēt vienu konkrētu fotogrāfu, kura darbi liekas piemēroti, un vienā mājas lapā vai vismaz vienā un tajā pašā mājas lapas sadaļā izmantot tikai šī fotogrāfa darbus.

Vienmēr jāpārliecinās, vai bezmaksas attēlus drīkst izmantot komerciāliem mērķiem. Bieži ir prasība blakus izmantotajai fotogrāfijai pievienot atsauci uz avotu un autoru saskaņā ar fotoBankas mājas lapā norādīto paraugu.

Kuras fotoBanku bildes nelietot

Pārlūkojot fotoBanku piedāvājumu, Tu droši vien ievērosi daudzas bildes, ko esi jau iepriekš pamanījis citās mājas lapās. Piemēram, ļoti populāras ir fotogrāfijas, kurās redzama priecīga, smaidoša meitene pie portatīvā datora, vai arī attēli, kuros redzams rokasspiediens vai sapulču telpa ar cilvēkiem uzvalkos. Šādas tipa bildes ir tik plaši izmantotas un pazīstamas, ka uzreiz ir skaidrs, ka bildē nav attēlots Tavs uzņēmums un Tavi darbinieki. 

Izmantojot apnikušās fotogrāfijas, var netīšām radīt negatīvu iespaidu par spīti tam, ka bilde tehniski ir kvalitatīva un liela izmēra. Tāpēc mēs iesakām izvēlēties nestandarta, netradicionālus un neredzētus fotoBanku attēlus, kā arī ik pa laikam nomainīt fotogrāfijas savā mājas lapā.

Vēlies izskatīties profesionāli ?

Ielūkojies bezmaksas un maksas fotoBanku sarakstā un iegādājies kvalitatīvas fotogrāfijas savai mājas lapai! Ja nepieciešams, mēs palīdzēsim ar fotogrāfiju izvēli un iegādi.

Reizēm ļaudis mēdz aizņemties foto no interneta dzīlēm. Lai uzzinātu, kāpēc tas nedod gaidīto rezultātu, lasi pasaku par fotogrāfijām internetā.

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu