Rokasgrāmata rakstniekiem

Vai Tev patīk rakstīt ? Nevar saprast ?

Ja esi nolēmis kļūt par profesionālu rakstnieku, The Handbook of Creative Writing* Tev varētu būt īsts atradums. 500 lappuses biezo grāmatu veidojuši angļu, amerikāņu, kanādiešu un austrāliešu autori ar nozīmīgu pieredzi rakstniecībā. Viņi stāsta par dažādu literatūras žanru radīšanas atšķirībām un izgaismo parasti noklusētas nianses:

  • Tekstu autoriem pirms rakstīšanas jāiesildās tāpat kā mūziķiem un sportistiem
  • Lielāko darba daļu sastāda teksta pārrakstīšana un apnicīga labošana

Ja neņem vērā nodaļas par to, cik grūti publicēt savus darbus un cik neregulāri un neparedzami ir profesionālu rakstnieku ienākumi, varētu pat teikt, ka grāmata ir iedvesmojoša.

Vai zini, cik pelna rakstnieki?

Aptaujājot 1711 angļu autorus, secināts, ka 46% pelna mazāk kā 5000 mārciņas gadā. Par laimi, tā ir tikai sagadīšanās, ka tieši 46% respondentu ziņo, ka rakstīšana ir viņu galvenais ienākumu avots. Tikai 3% profesionālu autoru pelna vairāk kā 100 000 mārciņas gadā.

Labi raksta tie, kuri daudz lasa.

Kam domāta šī grāmata ?

Seši Kaķi iepazinās ar The Handbook of Creative Writing, pateicoties vienai nodaļai – Writing for Web. Tomēr izrādījās, ka Writing for Web ietvaros apskatītie padomi nav piemēroti mājas lapu tekstu autoriem, bet drīzāk interesēs rakstniekus, kuri vēlas savu daiļliteratūras darbu fragmentus pakāpeniski publicēt internetā.

No vienas puses, The Handbook of Creative Writing iedrošina rakstnieku un daudz ko izskaidro. No otras puses, grāmata ir tik patiesa, ka jauno rakstnieku var arī nobiedēt, jo reizēm patiesība kož acīs.


Edited by Steven Earnshaw, Edinburgh University Press, 2007

 

Kontakti
Uz mājas lapas sākumu