Bezmaksas fotoBanku saraksts

Mūsdienās daudzi fotogrāfi piedāvā augstas kvalitātes fotogrāfijas izmantot bez maksas. Tā viņi rīkojas gan personīgās reklāmas nolūkos, gan nesavtīgi daloties ar sabiedrību. Kādreiz vienīgās bezmaksas fotoBankas saturēja ne pārāk slavējamas kvalitātes materiālus, tomēr pieejamo fotogrāfiju skaits turpina pieaugt un kvalitāte turpina uzlaboties.

Tavā rīcībā ir vairākas bezmaksas fotoBankas, kur iespējams atrast savai mājas lapai piemērotāko fotogrāfiju vai vektorgrafikas attēlu un citus materiālus. Šajā ierakstā uzskaitīti tikai daži resursi.

Ir jāievēro katras fotoBankas mājas lapā publicētie attēlu izmantošanas noteikumi!

Veicot izvēli, ir jāpārliecinās, vai norādītais fotogrāfijas lielums pikseļos ir pietiekams Tavam iecerētajam mērķim. Ja fotogrāfija kalpo kā mājas lapas dizaina daļa, piemēram – fons, tad tai jābūt vismaz 1920 pikseļus platai.

Turklāt jāpievērš uzmanība, vai bezmaksas attēlus drīkst izmantot komerciāliem mērķiem. Bieži ir prasība blakus izmantotajai fotogrāfijai pievienot atsauci uz avotu un autoru. Vairākās fotoBankās vajadzīga lietotāja reģistrācija.

Lūdzam ievērot, ka šeit publicētā informācija laika gaitā var novecot vai pilnveidoties. Palīdzi mums uzlabot šo sarakstu! Paldies jau iepriekš.

Kad un kā izmantot fotoBankas

Alfabētiski 

DreamsTime Free Photos

Jāliek atsauce ar saitēm uz fotogrāfijas autora vārdu un Dreamstime.

Flickr

Jāpārliecinās, vai fotogrāfiju drīkst izmantot komerciāli un vai nepieciešama atsauce uz autoru.

Foter

Jāpārliecinās, vai fotogrāfiju drīkst izmantot komerciāli. Nepieciešama atsauce saskaņā ar Foter mājas lapā publicēto paraugu.

Freeepy

Fotogrāfijas atļauts izmantot komercijā.

FreeImages

FreePhotoBank

Fotogrāfijas atļauts izmantot komercijā. Nepieciešama atsauce saskaņā ar FreePhotoBank mājas lapā publicēto paraugu.

FreePik

Fotogrāfijas ir atļauts izmantot komerciāli. Nepieciešama atsauce ar linku saskaņā ar Freepik mājas lapā publicēto paraugu: <a href=”http://www.freepik.com/free-photos-vectors/design”>Design vector designed by Freepik</a>

FreeDigitalPhotos

Bez maksas pieejamas tikai ļoti maza izmēra fotogrāfijas. Nepieciešama atsauce uz FreeDigitalPhotos mājas lapu un fotogrāfijas autoru: Image courtesy of [name of the image creator] at FreeDigitalPhotos.net

GoodFreePhotos

GraphicStock

GraphicStock piedāvā lejupielādēt ierobežotu bezmaksas fotogrāfiju skaitu (140), uzsākot šīs fotoBankas lietošanu.

Gratisography

Fotogrāfa Ryan McGuire darbi, kurus atļauts izmantot komercijā. Atsauce nav obligāti nepieciešama, bet vēlama.

ImageAfter

IsoRepublic

JayMantri

Fotogrāfijas atļauts izmantot komercijā.

KaboomPics

MMT

Jeffrey Betts darbi, ko atļauts izmantot komercijā.

MorgueFile

Jāpārliecinās, vai fotogrāfiju drīkst izmantot komerciāli un vai nav nepieciešama atsauce uz autoru.

PixaBay 

Redzēt

18384 fotogrāfijas. Maksas fotoBanka, kurā maza izmēra bildes pieejamas par brīvu! Iespējams meklēt pēc atslēgvārdiem latviešu valodā. Mājas lapā vispārīgi norādīts, ka web kvalitātes bildes ir par brīvu, tomēr jāņem vērā, ka bezmaksas bilžu izmērs nav piemērots visiem tīmekļa mērķiem.

SkatKartes

Dažādās Latvijas vietās fotografēti skati. Atļauts lejuplādēt un brīvi izmantot nekomerciāliem nolūkiem. Bilžu iegādei drukas kvalitātē, sadarbībai vai reklāmas nolūkiem jāsazinās ar lapas saimnieku.

Unsplash 

 

Palīdzēsim ar fotogrāfiju izvēli!

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu


Lasi arī par maksas fotoBankām