Simetrija & asimetrija mājas lapu dizainā

Mājas lapu dizainā svarīgs ir līdzsvara koncepts. Prasmīgi izmantojot simetrisku un asimetrisku elementu izvietojumu, mēs radām līdzsvaru, kas sekmē estētiski pievilcīgu mājas lapas izskatu un rada cilvēkos patīkamu kārtības un stabilitātes sajūtu.

Asimetriski objekti labāk izcelsies uz simetriski veidota fona.

Visiem elementiem nav jābūt perfektā simetrijā, lai nodrošinātu līdzsvaru. Piemēram, asimetrisku elementu izvietojumu varētu lietot mājas lapas vietās, kur jāpievērš lietotāja uzmanība, savukārt simetriju atstāt vietām, kur jārada īpaši kārtīgs iespaids vai jāpalīdz lietotājam atcerēties informāciju.

Simetrijas plusi

Simetrija izskatās statiski, tā rada lielāku harmonijas sajūtu un kārtības iespaidu. Simetrisks mājas lapas dizains izskatās tīrāk un vienkāršāk. Simetrisks elementu izvietojums palīdz labāk atcerēties informāciju.

Simetrijas mīnusi

Simetrisks mājas lapu dizains ir pārāk bieži sastopams, un tas var garlaikot. Simetriskā dizainā ir vairāk ierobežojumu.

Asimetrijas plusi

Asimetrija izskatās dinamiski un šķiet interesantāka un modernāka par simetriju. Asimetrija labāk pievērš uzmanību, kā arī rada enerģijas un spontanitātes iespaidu. Asimetriskam mājas lapas dizainam raksturīga brīvāka forma un mazāk ierobežojumu. Tas rada kustības ilūziju.

Asimetrijas mīnusi

Asimetrisks dizains var izskatīties juceklīgi un nogurdināt. Neprasmīgi lietojot asimetriju, var rasties nepabeigta dizaina iespaids.

 

Kontakti 
Uz mājas lapas sākumu