Izmanto mākslas darbu foto bez maksas

2017.gada sākumā pasaules slavenais Metropolitēna mākslas muzejs paziņojis, ka turpmāk piedāvā brīvi izmantot 375 000* mākslas darbu fotoattēlus.

Urrā, atļauja lietot komercijā

Šiem attēliem ir Creative Commons Zero (CC0) licence, tātad tos var izmantot dažādiem mērķiem – arī komerciāliem nolūkiem. Nav nepieciešama ne īpaša muzeja atļauja, ne atsauce uz muzeju.

Metropolitēna mākslas muzejs

Metropolitēna mākslas muzejs (the Met) atrodas Ņujorkā – Manhetenā. Tas ir otrs apmeklētākais mākslas muzejs pasaulē pēc Luvras muzeja Francijā un pats apmeklētākais ASV. Muzeja kolekcija sastāv no apmēram diviem miljoniem darbu.

Mākslas darbu attēliem viegli piekļūt šeit 

Muzeja mājas lapā mākslas darbus iespējams ērti aplūkot, izmantojot meklētāju un šķirojot pēc laika, mākslinieka, izmantotā materiāla utt.

Pašam tikai jāpārbauda, vai pie attēla atrodama Public Domain ikona, lai pārliecinātos, ka konkrētais attēls ir brīvi izmantojams.

Vai arī kreisās kolonnas apakšā var ielikt ķeksīti pie Public Domain Artworks, šādi norādot, ka vēlies apskatīt nevis visus pieejamos, bet tikai brīvi izmantojamos attēlus.


2017.gada vidū muzeja mājas lapā bija pieejami 444 455 mākslas darbu attēli, no kuriem brīvi izmantojami – 203 566.

 

 

Doties uz bloga sākumu vai mājas lapas sākumu
Kontakti